Енергоефективність. Скорочення витрат на опалення та кондиціювання. Енергозбереження.

Енергоефективність. Скорочення витрат на опалення та кондиціювання. Енергозбереження.

Купуючи електроприлади тепер, більшість звертає увагу на їх енергетичний клас, як правило, віддаючи перевагу виробам, які мають максимальний клас – A.

Однак мало ще з нас інвестують в енергозберігаючі ресурси, що мають відношення до опалення. Але ця тенденція поступово змінюється – приходить мода на енергозбереження. Енергозбереження стає важливим параметром будівлі та важливим параметром хорошого проекту та якості виконання. Все це тому, що і власник, і користувач отримують відчутну вигоду у вигляді низьких витрат на опалення приміщень.

Енергозберігаюча будівля – це будівля, яке споживає мало енергії. Кількість споживаної енергії, необхідної для забезпечення всіх потреб, пов’язаних з експлуатацією будівлі, тобто опаленням, гарячою водою, охолодженням, вентиляцією і освітленням, виражається показниками EP і EK. На підставі показника величини невідновлювальної первинної енергії EP в кВт*год/(м2*рік) не можна зробити висновок про дійсні споживання енергії будівлею. Величина кінцевої енергії EK в кВт*год/(м2*рік) показує кількість енергії, доставленої в будівлю. Кінцева енергія – це та енергія, за яку ми платимо. Чим нижче ця величина, тим краща енергетична характеристика будівлі, а отже, нижчі витрати на утримання.